جالب و خواندنیگوناگونموفقیت

10 دلیل برای اینکه پولدار نمیشوید

شما تلاش می کنید ولی همیشه مشکل دارید و پولدار نمی شوید

آیا به این فکر کردید که چرا تابحال پولدار نشده اید خیلی ها با درآمد و شرایط مشابهه شما پس انداز مناسبی را برای خود دارند علت چیست؟

 

چرا پولدار نمیشوید - worldbook.ir
چرا پولدار نمیشوید – worldbook.ir

در زیر 10 دلیل احتمالی برای این مورد ذکر گردیده است.

1. پول های خود را مثل یک انسان ثروتمند هزینه می کنید

اگر هیچ ضرورتی برای خرید اقلام گران قیمت نداشته باشید واگر مرتب اقدام به خرید آنها کنید این موضوع برای شما تبدیل به عادت می شود. بسیاری از ما فراتر از توانایی های مالیمان و با پس اندازهایمان زندگی می کنیم. مشکل اینجاست, تا وقتی که در حال هزینه کردن بیش از پولی که داریم هستیم, نمی توانیم ثروتی را جمع کنیم.

چرا پولدار نمیشوید - worldbook.ir
چرا پولدار نمیشوید – worldbook.ir

2. برنامۀ روشنی ندارید

بدون داشتن یک برنامه روشن با اهداف کوتاه و یا بلند مدت، ثروتمند شدن دست نیافتنی به نظر می رسد و به عبارتی دیگر کسی که نتواند برنامه ریزی کند برای نتوانستن برنامه ریزی کرده است. روند برنامه ریزی کردن اقدامی است که می تواند به آسانی با نوشتن اولویت بندی های شما بر روی کاغذ تحقق بیابد.

3. صندوق برای مواقع اضطراری ندارید

حتما صدها بار شنیده اید که نیاز هست درآمد حداقل ۶ ماهتان را در یک صندوق اضطراری پس انداز کنید. بسیاری از مردم با هزینه های غیرمترقبه, مانند تعمیرات خانه و یا از دست دادن شغل مواجه شده اند که به کاهش پس اندازشان می انجامد. و نداشتن پس اندازی قابل توجه می تواند برایتان مشکلات جدی بوجود بیاورد.

چرا پولدار نمیشوید - worldbook.ir
چرا پولدار نمیشوید – worldbook.ir

4. برای پس انداز کردن دیر شروع کرده اید

هر ماه و یا سالی که بدون پس انداز کردن بگذرد، شانس شما برای ثروتمند شدن نیز کاهش می یابد، سخت ترین بخش پس انداز آغاز آن است. و مهم ترین بخش آن صرفنظر از مبلغی که پس انداز می کنید, ایجاد عادت پس انداز کردن در خودتان است.

5. مدام شکایت می کنید

دلایل بسیاری را از سوی افراد برای پس انداز نکردن پول هایشان می توان شنید. اجازه بدهید این عادت بد که قصد دارد جای متعهد بودن شما را بگیرد, از شما دور شود. بدهی و هزینه های زندگی برای همه وجود دارد, پس شکایت نکنید و متعهد باشید.

چرا پولدار نمیشوید - worldbook.ir
چرا پولدار نمیشوید – worldbook.ir

6. به فکر آینده نیستید

فکر کردن به موضوعاتی که قرار است در آینده در انتظار ما باشند بسیار سخت است در حالی که ما اکنون احتیاجات و خواسته هایی داریم. مشکل اینجاست که بسیاری از کارها و رفتارهای که دربارۀ آن فکر نشده است به هدر رفتن پس انداز ما در آینده منجر می شود. پس این جمله ها را به خاطر بسپارید. “همکنون پس انداز کنید، در آینده ثروتمند شوید”.

7. برای سرمایه گذاری فقط یک ترفند دارید

یکی از بدترین اشتباهات اقتصادی این است که همۀ تخم مرغ هایتان را درون یک سبد بگذارید. انجام این کار شما را به خطر مواجه می کند. سرمایه گذاری تان باید شامل چند سرمایه گذاری خوب با درجۀ خطرهای متفاوت و با قدرت بازگشت باشد.

چرا پولدار نمیشوید - worldbook.ir
چرا پولدار نمیشوید – worldbook.ir

8. خودکار عمل نمی کنید

راز پس انداز کردن پول اینجاست: خودکار بودن. پس انداز کردن یک عمل خودکار بنظر می رسد. متاسفانه ما به دنیا نیامده ایم که پس انداز کنیم. به طور ذاتی حریص هستیم. مسئولیت پذیر بودن نیاز به انضباط دارد. بنابراین خودکار عمل کردن ما را مجبور می کند بدون اینکه تلاش زیادی کنیم مسئولیت پذیر هم باشیم.

9. هیچ حس ضرورتی ندارید

شاید این احساس را داشته باشید که نیازی برای خروج از بحران بدهی و یا پس انداز کردن ندارید، زیرا کسی و یا چیز دیگری از شما محافظت می کند. تا زمانی که این موضوع وجود داشته دلیلی هم برای ثروتمند شدنتان وجود ندارد.

چرا پولدار نمیشوید - worldbook.ir
چرا پولدار نمیشوید – worldbook.ir

10. به راحتی تحت تاثیر قرار می گیرید

همه ما تاثیرپذیری های منفی در زندگیمان داریم که شانس های ما برای ثروتمند شدن را تهدید می کنند. فرهنگ سطحی، مادی گرایی, چشم و هم چشمی که ممکن است بر جامعه ما قرار گرفته باشد می تواند یکی از بزرگترین دلایل این تاثیر پذیری ها باشد و همراهی رسانه ها با این موضوع می تواند آن را چند برابر بدتر هم کند.

با نظرات خود ما را در ادامه راه worldbook دلگرم نمایید.

 

آرش شیخلو

مهندس کامپیوتر هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا