اخبارتکنولوژیجالب و خواندنیگوناگونمقاله

کار با رایانه با میز کار جدید altwork

altwork station - www.worldbook.ir
altwork station – www.worldbook.ir

 

نشستن  پشت یک میز کار ساده برای مدت های طولانی را فراموش کنید چرا که باعث انواع بیماری ها همچون چاقی ، درد عضلات و انواع سرطان هاشده و در نهایت عمر شما را کوتاه تر میکند.

افزایش میل به زندگی باعث شده است تا ما به وسیله هایی همچون صندلی های متحرک ، میز ایستاده و حتی میزهای تردمیل دار رو بیاوریم.

اما در این میان یک شرکت با اختراع نوعی میز کار به افراد این امکان را میدهد تا با حالت خوابیده بیشتری با رایانه کار کنند. میز کار altwork از یک صندلی ، میز و صفحه نمایش کاملا خمیده شده تشکیل شده که برای افردی که آن را پیش خرید کنند 3900$ااست و با پایان یافتن پیش خرید نتظار میرود قیمتی در حدود 5900$ داشته باشد.

altwork station - www.worldbook.ir
altwork station – www.worldbook.ir

بر روی سطح این میز، تنظیمات کنترل میز وجود دارد که به کمک آن می‌توانیم ارتفاع میز را به میزان دلخواه تنظیم کنیم. وقتی ارتفاع به میزان دلخواه شما رسید به راحتی می‌توانید آن را ذخیره کنید و به راحتی بین حالت نشسته و ایستاده تغییر وضعیت دهید.  همچنین شما پس از استقرار در پشت این میز کار و تنظیم حالت‌های مختلف نمایشگرها و صندلی قادر خواهید بود تا قسمت دیگری از صندلی را برای پشتیبانی از پاهای خود بیرون بیاورید به این ترتیب شباهت این میز به میز دندانپزشکی تقریبا تکمیل می‌شود.

جالب‌تر از همه این که این میز تا جایی که بخواهید خم می‌شود و به همراه شما نمایشگر نیز حرکت می‌کند تا در موقعیت دید مناسب  شما قرار بگیرد. به این ترتیب درست مثل این است که در تخت خود خوابید باشید‌؛ با این تفاوت که حالا نمایشگرها در بهترین نقطه در جلوی چشمان شما هستند. ضمن این که هر فاصله‌ای که برای چشمان خود تا نمایشگر یا دستان خود تا کیبورد تعیین کرده باشید، در حالت خوابیده هم دست نخورده باقی می ماند بنابراین وقتی موقعیت خود را تغییر می‌دهید نیازی به تغییر در تنظیمات ندارید.

altwork station - www.worldbook.ir
altwork station – www.worldbook.ir

شرکت سازنده این میز کار مدعی است که برای ساخت این وسیله 5 سال صرف کرده است و این میز برای افرادی که به مدت طولانی با رایانه کار میکنند ساخته شده است. میز ساخته شده دارای یک مانیتور خمیده است ولی با داشتن یک رابط مغناطیسی اجازه کنترل آن به هر صورت دلخواه حتی ایستاده را میدهد.

altwork station - www.worldbook.ir
altwork station – www.worldbook.ir

باوجود مهندسی فوق‌العاده‌ی Altwork Station ولی باز هم این میز کار برای همه مناسب نیست و دلیل این امر هم فقط قیمت بالای آن نیست. این میز کار واقعا بزرگ و سنگین است. بنابراین از بسیاری از درهای منازل  رد نمی‌شود و وزن ۹۵ کیلوگرمی آن، حمل و نقل این میز کار را دشوارتر هم می‌کند. البته برای این که میز بتواند وزن شما، نمایشگرها و سایر لوازم را تحمل کند و امکان قرارگیری شما در موقعیت‌های مختلف را فراهم کند باید چنین وزنی هم داشته باشد. همچنین چنین ابعاد و وزنی به این مفهوم است  که باید از این میز در جایی استفاده کنید که مطمئن هستید تا مدت‌ها نیازی به جابجایی میز وجود ندارد. اگرچه چرخ‌هایی در زیر این میز کار وجود دارد، ولی بازهم حرکت دادن میزی با این ابعاد و وزن کار سختی است.

altwork station - www.worldbook.ir
altwork station – www.worldbook.ir

همچنان که در سراسر دنیا به نشستن یک جا به مدت طولانی را نهی میکنند اما مطالعه جدی در مورد آن انجام نمیدهند. هر چند در مورد این حالت کار کردن هم انتقادهایی میشود ولی کارشناسان altwork معتقدند استفاده از این میز کار به مراتب بهتر از حالتهای کار کردن با رایانه به صورت معمول است چرا که این میز کار با گزینه های مختلف تنظیم حالاتی که دارد به شما اجازه میدهد تا پوزیشن های مختلف را امتحان و به راحتی کار کنید.

altwork station - www.worldbook.ir
altwork station – www.worldbook.ir

به هر حال باید منتظر بمانیم تا با فراگیر شدن آن معایب و مزایای آن روشن تر شود.

منبع:telegraph.co

 

با نظرات خود ما را در ادامه راه worldbook دلگرم نمایید.

آرش شیخلو

مهندس کامپیوتر هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا