تکنولوژی

اشتراک انرژی بین خانه و ماشین هیبریدی

اشتراک انرژی بین خانه و ماشین هیبریدی

amie-1-0-som-003-970x546-c

 

برای Brian Le  استفاده از انرژی برق برای یک خانه یک راه از رده خارج محسوب میشود. لی، فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد و شریک در شرکت معماری مشهور جهان اسکیدمور، Owings، و مریل، معتقد است که ذخیره سازی و دریافت انرژی از طریق یک شبکه بیش از حد ناکارآمد است : بنابراین برای حل این مشکل ، یک خانه از طریق چاپ سع بعدی طراحی کرده است که تنها استخر انؤزی ندارد بلکه میتواند انرژی را درصورتیکه مقدارش کم شود  از یک ماشین هیبریدی  دریافت کند.

خانه به نمایش گذاشته شده در دانشگاه تنسی، بخشی از یک پروژه در حال انجام  برای جمع اوری  را های مصرف  انرژی شهر ها است .

در بیرون ، خانه چاپ شده سه بعدی لی ( تولید یکپارچه انرژی نامیده میشود AMIE )  بیشتر به یک وسیله نقلیه قابل حمل شبیه است تا به یک خانه کامل .

در زمان پروسسه طراحی ، تیم تصمیم گرفت تا استراکچر بیرونی را با مواد عایق بالا بسازد ، چراغ های LED و پنل های خورشیدی داخل خانه علاوه بر ذخیره انرژِی قادر هستند انرژی را به یک ماشین ارسال یا از ماشین  دریافت کنند. طراحی خانه طوری است که کمترین انرژی( حتی در زمان اوج مصرف) را مصرف کند و انرژِی اضافه را به یک اتومبیل بدهد.

با توجه به گفته شرکت لی که میگوید دریافت انرژی یک راه ناکارامد در مسافت های طولانی است ، در این صورت این تکنولوژی راحت و سریع در اختیار شماست.

برای  استفاده ماشین از انرژی( همچنین قابلیت ارسال انرژی) ، تیم یک پد شارژر بیسیم  در بیرون خانه طراحی کردند. به هرحال زمانی که ساختمان به انرژی بیشتری نیاز داشته باشد شارژر سریع انرژی مورد نیاز را بوسیله یک هیبریدی گازی تهیه میکند

برخلاف پروسسه ساخت خانه های معمولی که دارای ضایعات فروانی است ، خانه ساخته شده لی  بوسیله پرینتر سه بعدی از مواد رزین ABS بدون ضایعات درست شده است . همچنین رزین قابلیت بازیافت نیز دارد.

دانلود ویدئو

 

امیر شیخلو

مهندس برق هستم و عاشق تکنولوزی ، علاقه مند به خدمت به بزرگ اندیشان . در زمینه سیستم های امنیتی - نظارتی و اتوماسیون صنعتی ، شبکه های برق فعالیت میکنم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا